تبلیغات
سیو#ترینر#معرفی واخبار تمام بازی ها 

<-BlogDescription->
چند ترفند جالب در PES 2010ترفند ها در قسمت ادامه مطلب

در این پست قصد دارم چندین ترفند جالب رو در مورد بازی Pro Evolution Soccer براتون توضیح بدم.

خب اول از ترفندها و قلق های بسیار جالب که کمتر کسی اونا رو بلده شروع میکنم سپس میرم سراغ ترفندهایی که ممکنه اکثرتون هم اونا رو بلد باشه. اما قبل از هر چیز قصد دارم نحوه ی زدن ضربه ی پنالتی رو خدمتتون عرض کنم چون متاسفانه در عین سادگی ممکنه خیلیاتون  بلد نباشین.

 

1) نحوه ی زدن ضربه ی پنالتی در PES 2010 :متاسفانه خیلی از دوستامو دیدم که با وجود بازی عالیشون هنوز نمیدونن چطور باید پنالتی رو گل کنن! در واقع اونا به سبک PES 2009  پنالتی میزنن در نتیجه توپشون همیشه به وسط دروازه میره و دروازبان اگه از جاش تکون نخوره به راحتی توپو مهار میکنه. اما شیوه ی پنالتی زدن در PES 2010 با PES 2009 فرق داره.در PES 2009 شما توپ و جهت رو با هم و یک لحظه کوتاه فشار میدادین و بلافاصله اونو رها میکردین اما اگه به همین شیوه در PES 10 عمل کنین توپتون به وسط میره. پس برای پنالتی زدن در PES 10   به این صورت عمل کنید:
ابتدا دکمه ی شوت یا همون مربع رو نگه دارین سپس اون رو رها کرده و این بار دکمه ی جهت چپ یا راست رو نگه داشته و اونو رها کنید .
نکته: هرچی دکمه ی شوت رو بیشتر نگه کنید توپ بیشتر به سمت بالا میره و هرچی هم دکمه ی جهت رو بیشتر نگه کنید توپ بیشتر به راست یا چپ میره. در نتیجه اگه دکمه ی جهت یا شوت رو بیش از حد نگه دارید توپ به بیرون میره.
به طور کلی میتونیم بگیم دکمه ی شوت برای ارتفاع توپ و دکمه ی جهت (چپ یا راست) برای زاویه ی توپ به کار میره.
حالا اگه بخواین توپتون بره تو سه کنج بهتره دکمه ی شوت رو حدود کمتر از نیم ثانه  نگه داشته سپس دکمه ی جهت راست یا چپ رو در حدود سه چهارم ثانیه نگه داشته و رها کنید.
علت اینکه دکمه ی جهت رو نسبت به دکمه ی شوت باید بیشتر نگه دارین اینه که طول دروازه فوتبال از ارتفاع اون بیشتره.

2) افزایش یا کاهش بازیکنان در دیواره دفاعی :هنگامی که تیم مقابلتون در حال زدن ضربه ایستگاهی باشه شما میتونید تعداد بازیکنای دیواره ی دفاعی خودتونو بیشتر کنید . برای این منظور دکمه ی L2 رو نگه داشته سپس جهت بالا رو یکبار فشار بدید. میبینید که یک بازیکن به دیواره ی دفاعی اضافه شد.حالا اگه در این حالت چند بار جهت بالا رو فشار بدین به همون تعداد ، بازیکن به دیواره ی دفاعی اضافه میشه. برای کاهش مجدد بازیکنای دیواره اینبارL2 رو به همراه جهت پایین فشار بدید.
نکته : در حالت اولیه تعداد بازیکنای دیواره دفاعی رو نمیتونین کمتر کنید . مثلا اگه تعداد دیواره دفاعی شما در حالت پیش فرض4 نفر باشه  نمیتونین تعداد دیواره ی دفاعی رو به کمتر از 4 برسونید .

 

3) جلوگیری از پرش دیواره ی دفاعی :

اگه دقت کرده باشید متوجه میشید که بعد زدن ضربه ی ایستگاهی بازیکنای دیواره ی دفاعی همیشه به بالا میپرن . گاهی اوقات ما نیاز داریم که دیواره ی دفاعیمون از سر جاش تکون نخوره و نپره به خصوص اگه حریف قصد زدن شوت زمینی داشته باشه و در این حالت با پرش دیواره دفاعی توپ از زیر پاشون رد میشه.
برای جلوگیری از پریدن دیواره دفاعی فقط کافیه دکمه ی پاس یا همون ضربدر رو فشار داده و اونو نگه داریم به این ترتیب هیچ کدوم از بازیکنای دیواره دفاعی نخواهند پرید.

 

4) نحوه ی قرار دادن فلش روی سر دروازبان :

در حالت عادی تا زمانی که توپ در اختیار دروازبان نباشه ما نمیتونیم فلش رو بیاریم روی سر دروازبان به عبارت دیگه تا موقعی که توپ زیر پای دروازبان نباشه ما قادر نیستیم در نقش دروازبان ظاهر بشیم. در هنگام دفاع کردن به وسیله دکمه ی L1 ما میتونیم با آوردن فلش روی سر هر بازیکنی اون بازیکن رو کنترل کنیم اما هیچ وقت قادر نیستیم فلش رو بیاریم روی سر دروازبان چون حرکات و واکنش های دروازبان به صورت اتوماتیک و به وسیله ی کامپیوتر کنترل میشه. اما شاید شما بخواین دروازبان کاملا در اختیار شما قرار بگیره و حرکات اونو خودتون کنترل کنید. قبل از هر چیز بهتره چند نکته رو خدمتتون عرض کنم.
اگه به هنگام دفاع کردن فلش رو روی سر دروازبان بیارید اونوقت سایر بازیکنا به صورت اتوماتیک دفاع میکنن یعنی اینطور نیست که سایر بازیکناتون سر جاشون وایسند و هیچ واکنشی از خودشون نشون ندن بلکه کنترل اونا بدست کامپیوتر میفته. همچنین اگه به هنگام حمله کردن فلش رو بیارید روی سر دروازبان اونوقت باز هم کنترل سایر بازیکنا بدست کامپیوتر مییفته و اونا هم به صورت اتوماتیک درست مثل کامپیوتر حمله میکنن.
برای اینکه فلش بیاد روی سر دروازبان به صورت زیر عمل کنید:
در جریان بازی دکمه های L1  و R3 رو با هم فشار بدید به این ترتیب فلش میاد روسر دروازبان.
خب شاید میپرسید دکمه ی R3  دیگه کدومه؟ اگه به دسته ی بازیتون نگاه کنید دستتون یکی از دو حالت خواهد بود. حالت اول دسته شما دارای شوک هست و در حالت دوم هم بدون شوک. منظورم از شوک همون دو تا دکمه ی گرد و بزرگ و قارچ ماننده که در قسمت پایین دسته قرار داره  شوک های دسته یه جورایی هم شبیه به جهت نما هستند . یعنی ما میتونیم اونا رو به سمت های مختلف بچرخونیم در نتیجه شوک های دسته از 4 دکمه تشکیل شدن که هرکدوم یک جهت خاص هستند. ولی به جز این 4 دکمه اگه دکمه ی شوک رو کاملا به داخل فشار بدیم متوجه میشیم که یک دکمه ی دیگه هم وجود داره که همون دکمه ی وسط شوکه . خوب حالا دکمه ی شوکی رو که در طرف راست دسته هست رو به داخل فشار بدید تا صدایی خاص به وجود بیاد . به این دکمه میگن دکمه ی R3 . و همین طور به دکمه ی وسط شوک سمت چپ میگن L3 . البته به دکمه ی R3 ، R هم گفته میشه و همین طور هم به L3 ، L گفته میشه.
حالا اگه دسته بازیمون شوک نداشت باید چه کار کرد؟ برای این کار در محل نصب بازی روی Settings  کلیک کنید و به تب Controller بروید . در لیست دکمه های سمت راست ، اگه دقت کنید یکی مونده به پایین ترین دکمه کنارش علامت R وجود داره این همون دکمه ی مورد نظر ماست . حالا روی این دکمه یکبار کلیک کنید سپس دکمه ای رو که میخواین جایگزینش بشه رو انتخواب کنید (مثلا دکمه ی استارت یا سلکت) به این ترتیب در بازی دکمه ی L1 و دکمه ای رو که انتخواب کرده اید را با هم فشار داده تا فلش بیاد رو سر دروازبان.

 

 

5) ضربه ایستگاهی زمینی :

در هنگام ضربه ایستگاهی و یا ضربه ی کرنری  اگه قصد دارید شوت زمینی بزنید فقط کافیه دکمه ی سانتر یا همون دایره رو به همراه جهت پایین فشار بدید . به این ترتیب توپ دیگه از روی زمین بلند نمیشه.

 

6) تمارض کردن :

در جریان بازی و هنگامی که توپ در اختیار شماست اگه دکمه های L2 و L1 و R1 رو با هم فشار بدید بازیکن صاحب توپ خودشو روی زمین میندازه و در واقع قصد فریب داور رو داره اما داور محترم که بسیار هوشیاره با نشون دادن یک کارت زرد به بازیکن میگه که ها چی فکر کردی ؟ من از تو زرنگترم!
خب من که به شخصه تاحالا نشده که وسط بازی تمارض کنم و داور هم گول بخوره . اگه بلدید چجوری داور رو گول بزنید ما رو هم بی خبر نذارین!

 

7) جا به جا کردن بازیکنان بین تیم های مختلف :

گاهی اوقات ممکنه تمایل داشته باشید یک بازیکن از تیم دیگه بیاد تو تیم شما بازی کنه مثلا تیم شما رئال مادرید هست ولی دلتون میخواد لیونل مسی هم تو تیمتون بازی کنه . برای این منظور در منوی اول بازی وارد گزینه ی Edit بشین سپس وارد گزینه ی Teams و بعد هم گزینه ی Register Plater رو انتخواب کنید . پس از انتخواب تیم مورد نظر مثلا رئال مادرید وارد یک منوی دیگه میشید در این منو گزینه ی Add رو انتخواب کنید حالا از کادر سمت راست میتونید بازیکن مورد نظرتون مثلا مسی رو انتخواب کنید . به این ترتیب لیونل مسی از بارسلونا به رئال مادرید منتقل میشه .
نکته : اگه به جای گزینه ی Add یکی از بازیکنا رو انتخاب کنید اونوقت بازیکن تیم مقابل جاش با اون عوض میشه مثلا اگه لاسانا دیارا رو انتخاب کنید و از سمت راست هم مسی ، اونوقت جای مسی و لاسانا دیارا با هم عوض میشه در نتیجه مسی میاد رئال و دیارا هم میره بارسا.
البته میتونید به جای یک بازیکن چندین بازیکن رو هم به یک تیم اضافه کنید به شرطی که نسبت به ظرفت بازیکنای اون تیم جا وجود داشته باشه که درغیر این صورت مجبورم که فقط جای بازیکنای دو تیم رو باهم عوض کنیم.

سوال: آیا میتونیم کاری کنیم که در یک بازی دوستانه با یک بازیکن همزمان توی دو تیم مختلف بازی کنیم؟ مثلا آیا میشه توی بازی دوستانه بین رئال و بارسلونا لیونل مسی هم تو رئال باشه و هم توی بارسلونا!؟
در جواب باید گفت بله میشه ولی چون توضیحش طولانیه اجازه بدید در ترفند شماره ی 9 براتون کامل توضیح میدم.

 

8) دعوت از بازیکن ها به تیم ملی :

اگه به تیم های ملی علاقه مندید ممکنه یکی از بازیکنای مورد علاقه تون توی لیست بازیکنای اون تیم وجود نداشته باشه مثلا به دلیل دعوت نشدن به تیم ملی یا خداحافظی اون بازیکن از تیم ملی . من که خودم تیم ملیم هلنده و همیشه با این تیم بازی می کنم اما چون به (( رود فانیستلروی )) علاقه زیادی دارم و تقریبا بدون اون نمیتونم خوب بازی کنم بنابراین این بازیکن رو که از تیم ملی خداحافظی کرده دوباره به تیم ملی دعوت میکنم.
برای این کار همانند ترفند شماره 7 وارد مسیر زیر بشید.
Edit\Teams\Register Player
بعد از انتخاب تیم ملی یکی از بازیکنای کم اهمیت رو انتخواب کنید سپس از کادر سمت راست که لیستی از بازیکنای اون تیم که در باشگاه های مختلف بازی میکنن ، بازیکن مورد نظرتون رو پیدا کنید و سپس اونو انتخاب کنید به این ترتیب جای بازیکن اول با بازیکن مورد علاقه ی شما عوض میشه و در واقع با این کار اون رو به تیم ملی دعوت کردید.

 

9) استفاده از یک بازیکن همزمان در دو تیم باشگاهی مختلف :

گاهی اوقات ممکنه مثلا تیم شما بارسلونا باشه و تیم دوستتون هم رئال مادرید . اما شما دوست داشته باشید که کریستیانو رونالدو هم توی تیم شما بازی کنه و هم توی تیم رفیقتون!
تنها راهی که میشه این کار رو انجام داد استفاده از تیم های مسترلیگ در بازی دوستانه ست. برای اینکه بهتر متوجه بشید کار رو با مثال شروع میکنیم . فرض کنید میخواهیم کاری کنیم که کریستیانو رونالدو در یک بازی دوستانه بین رئال و بارسا در هر دو تیم بازی کنه یعنی یه داداش دوقلوی دیگش تو بارسا باشه!
ابتدا رونالدو رو بیارینش تو بارسا ( این کارو در ترفند شماره 7 توضیح دادم ) . خوب حالا رونالدو فقط توی بارسا بازی میکنه و دیگه توی رئال نیست. در گام بعد ما باید این تیم بارسلونا که شامل رونالدو هم هست توی مسترلیگ ذخیره کنیم . برای این منظور در منوی اولیه بازی وارد گزینه ی MASTER LEAGUE بشید در مرحله ی بعد گزینه ی New Game رو انتخاب کنید . بعد از انتخاب تیم بارسلونا تمام منوهای Forward را رد کنید تا به یک منوی دایره ای شکل برسید . در اینجا گزینه ی Save رو انتخاب کنید تا تیم شما ذخیره شود. بعد از انجام این کار به منوی اصلی بازی برگردید . سپس وارد Edit شده و مجددا رونالدو را سرجای اصلیش یعنی رئال مادرید برگردونید . حالا یک بازی دوستانه رو بیارید اما قبل از وارد شدن به بازی و در گزینه ی  Team Select یکی از تیم ها باید رئال مادرید باشه اما تیم دوم رو نباید بارسلونا انتخاب کنید بلکه باید از کادر بالایی ( که مربوط به لیگ ها و قاره ها هست ) گزینه ی Use Data رو انتخاب کنید سپس از کادر پایین گزینه ی Master League رو انتخاب کنید.  حالا در منوی ظاهر شده تیم بارسلونایی که در مستر لیگ ذخیره کرده بودید و کریستیانو رونالدو هم در اون حضور داشت رو انتخاب کنید . حالا وارد بازی شده و حالشو ببرید !

البته میتونید به جای یک بازیکن چندین بازیکن رو هم به این شکل توی هر دو تیم بازی بدین بنابراین هیچ محدودیتی وجود نداره فقط ظرفیت اون تیم نباید پر بشه .

10 ) تغییر کاپیتان تیم :

برای تغییر دادن کاپیتان در منوی Game Plan وارد گزینه ی LineUp   بشید. حالا بر روی بازیکن مورد نظر رفته و دکمه ی مریع یا همون شوت رو فشار بدین .ملاحظه میکنید که یک خط زرد رنگ در کنارش به وجود میاد.
بهتره بازیکنی رو به عنوان کاپیتان انتخاب کنید که TeamWork اون از بقیه بیشتر باشه. اگه دقت کرده باشید هنگامی که روی یه بازیکن میرید در کنار سایر بازیکنای موجود در زمین یه عدد ظاهر میشه و اگه روی یه بازیکن دیگه برین عدد سایر بازیکناهم تغییر میکنه . در واقع این عدد میزان همکاری اون بازیکن با سایر بازیکنا رو نشون میده.

 

11) چطور ضربه ایستگاهی بزنیم؟

شاید متداول ترین نوع ضریه ایستگاهی که زده میشه این باشه که با یه یازیکن یه پاس کوتاه بدی به کریس رونالدو یا ابراهیموویچ و اونم یه شوت سنگن حواله ی دروازه کنه که اگه فاصله ی توپ تا دروازه زیاد نباشه معمولا 80 درصد احتمال گل شدنش هست. برای این نوع ضربه ایستگاهی کافیه دکمه ی L1 رو نگه داشته سپس در همین حالت دکمه ی R1 رو بزنید تا یه بازیکن دیگه پشت توپ اضافه بشه سپس در حالی که L1 رو نگه داشته اید دکمه ی پاس رو بزین تا بازیکن پشن توپ یه پاس کوتاه به بازیکن اول بده . سپس بلافاصله L1 رو رها کرده و با بازیکن اولی در جهت مایل شوت محکمی  رو بزنید.
اما این نوع ضربه آزاد رو نمیشه با هر بازیکنی زد . تنها با بازیکنایی میشه زد که هنگام ضربه آزاد از توپ فاصله میگیرن مثل کریستیانو رونالدو. اما اگه تیممون چنین بازیکنایی در اختیار نداشت چکار کنیم؟
من خودم همیشه با تیم هلند بازی میکنم. و کلا از این نوع ضربه ایستاگاهی زیاد خوشم نمیاد و معمولا هم ضرباتمو با وسلی اسنایدر و ون پرسی به صورت یه ضرب و کات دار میزنم.
برای این نوع ضربه ایستگاهی اگه با بازیکن پا راست قصد دارین توپ رو به سه کنج چپ دروازه بزنید ابتدا دوربین رو کمی عقب تر (سمت راست تر) از تیرچپ دروازه قرار بدین . حالا شوت رو تا کمی قبل از رسیدن به شیار اول پر کنید سپس بلافاصله جهت چپ رو تا رسیدن توپ به دروازه نگه دارید. اگه توپتون به دیواره دفاعی برخورد نکنه توپ به صورت کات دار به سمت دروازه میره.

یک نوع دیگه ضربه ایستگاهی هست که احتمال گل شدنش زیاده . البته این نوع ضربه رو بهتره هنگامی بزنید که فاصله توپ از دروازه خیلی کم باشه. برای این کار دوربین رو به سمتی ببرید که دروازبان در اون سمت نباشه یعنی در سمت مخالف اون ایستاده باشه. بهتره دوربین رو کمی عقب تر از تیرک قرار بدین . حالا جهت پایین رو نگه داشته و در همین حال دکمه ی دایره یا همون سانتر رو تا آخر فشار بدین به این ترتیب توپ از زیر پای بازیکنای دیواره ی دفاعی رو شده و وارد دروازه میشه.

 

12) باز کردن تیم های کلاسیک

در  pes هفت تیم کلاسیک هم وجود داره یعنی هلند ، آلمان ؛ برزیل ، آرژانتین ، ایتالیا ، فرانسه و انگلیس .
برای باز کردن این تیم ها کافیه با تیم ملی اون کشور قهرمان Inter National Cup بشید. مثلا اگه میخواین تیم هلند کلاسیک باز بشه باید با تیم ملی هلند اصلی قهرمان Inter National Cup بشید. اگه حوصله این کار رو ندارین پیشنهاد میکنم بازی رو روی لول Begining گذاشته و بازی رو هم 5 دقیقه ای کنید تا زودتر قهرمان بشید.

 

13) شوت بغل پا

هنگامی که با بازیکن به سمت بالا یا پایین و در پشت محوطه جریمه در حرکت هستید با یک شوت بغل پا میتونید کار رو تموم کنید. برای این کار در حالی که به سمت مثلا بالا درحرکتی هستید در همون جهت بالا شوت بزنید سپس بلافاصله دکمه ی R2 رو نگه دارید. همچنین هنگامی که از گوش راست یا چپ دروازه به طور مستقیم و در درون محوطه ی جریمه به طرف دروازه در حرکتید در جهت پایین یا بالا (اگه بازیکن در نیمه پایین زمین بود جهت پایین و اگه در نیمه ی بالا بود جهت بالا) شوت رو تفریبا تا آخر فشار داده سپس دکمه ی R2 رو نگه دارید تا توپ از همون جهت وارد دروازه بشه.

 

1۴) عوض کردن ناگهانی سیستم بازی :

بعضی وقت ها شما مایلید که با دو یا سه تا سیستم متفاوت بازی کنید بدون اینکه وسط بازی استپ بزنید و سیستم خودتونو تغییر بدید . یعنی میخواین که دو یا سه سیستم متفاوت رو از قبل چیده باشید و وسط بازی یهو از سیستم اول به سیستم دوم یا سوم برید. برای این منظور در منوی Game Plan وارد گزینه ی Tactics شده سپس Strategy رو انتخواب کنید در این منو یکی از چهار گزینه رو انتخواب کنید مثلا گزینه ی آخر که معادل (( مربع + L2 )) هست.( معمولا هم این گزینه یعنی گزینه ی آخر به صورت No Strategy هست ). خوب حالا بعد از انتخواب این گزینه وارد یک لیست میشیم که دارای 10 گزینه هست . خوب حالا باید یکی از دو گزینه ی آخری یعنی Custom Setting A و یا Custom Setting B رو انتخواب کنیم . برای مثال اولی رو انتخواب میکنیم. بعد از انتخواب یکی از این دو گزینه وارد یک منوی دیگه میشیم که شامل Set Formation و Team Style هست . حالا با این دو گزینه سیستم مورد نظر خودتون رو بچینید. در واقع این سیستمی که میریزید سیستم اصلی شما نیست بلکه سیستم ثانویه شما در بازیه یعنی تا زمانی که اون رو توی بازی فعال نکنید این سیستم به تیم اعمال نمیشه. اگه دقت کنید ما این سیستم رو روی ((مربع + L2 )) تنظیم کردیم در نتیجه هر موقع که میخوایم سیستممون رو به این سیستم ثانویه تغییر بدیم باید دکمه های مربع + L2 رو وسط بازی فشار بدیم تا فعال بشه در این صورت در گوشه پایین صفحه میبینیم که این دکمه فعال شده.

(البته در این عکس دکمه ی مربع به صورت علامت ایکس نشون داده شده که معادل همون مربع در پلی استیشن میشه.)

بعد از فعال سازی این دکمه بازیکنان تیم ناگهان از سیستم اصلی به سیستم ثانویه تغییر پیدا میکنن.

حالا اگه بخوایم باز هم یک سیستم ثانویه ی دیگه رو بچینیم به عبارتی دیگه اگه قصد داشته باشیم تو بازی با سه تا سیستم مختلف کار کنیم

Custom Setting B رو نیز فعال کنید یعنی مثلا میتونید اون رو روی (( مثلث + L2 )) تنظیم کنید و سپس بعد از چینش سیستم ثالت! به مانند قبل اون رو توی بازی فعال کنید.

سوال: چطور میشه سیستمی رو که از قبل کپی و سیو کرده بودیم رو بر روی

Custom Setting A و یا Custom Setting B کپی کنیم؟

فرض کنید شما قصد دارید که با سه تا سیستم مختلف بازی کنید . بنابراین هر سه تا سیستم رو از قبل سیو کرده باشید . سیستم اصلیتون (

Curren Setting) رو که به راحتی میتونید کپی کنید اما سیستم های ثانویه رو چطور کپی کنیم تا دیگه مجبور نباشیم اونو از اول بچینیم.
خیلی سادست! در منوی Data Management ور در قسمت Copy Data میبینید که در زیر Current Setting گزینه های Custom Setting A و Custom Setting B هم وجود داره که همون سیستم های ثانویه ی ما هستند . فقط کافیه سیستم های سیو شده رو بر روی اونا کپی کنیم.

اما فراموش نکنید که باید در قسمت استراتژی که در بالا گفته شد اونا رو روی یکی از 4 استراتژی تنظیم کنید.

۱۵) سانتر دقیق :

اگه قصد دارین بازیکن سانتر دقیقتری رو انجام بده بلافاصله بعد از پر کردن دایره جهت عقب رو فشار بدین به این ترتیب سانتر به صورت کشیده قوس دار و دقیق به سمت مهاجمین ارسال میشه.

۱۶) پاس آزاد :

شاید گاهی اوقات نیاز باشه یک پاس رو دقیقا به یک محل ارسال کنیم حتی اگر هیچ بازیکنی اونجا قرار نداشته باشه یا به عبارتی یک پاس بی هدف رو بزنیم. برای این منظور اگه دکمه ی

R رو در هر جهتی بگیریم بازیکن توپ رو دقیقا به همون سمت پاس میده منظورم از دکمه ی R همون دکمه ی قارچی شکل سمت راستیه. دقت کنید اگه با دسته ی کامپیوتر بازی میکنید حتما از قبل دکمه ی Analog رو فعال کنید.

 

1۷) مربع های رنگی گوشه پایین چی هستن؟

اگه دقت کرده باشین در گوشه پایین و در کنار اسم بازیکنا یک نوار رنگی وجود داره که از 5 مربع رنگی مختلف تشکیل شده. در حالت پیش فرض مربع وسط اون یعنی زرد روشنه و در حالت فعاله. در واقع این رنگها نشون دهنده ی میزان دفاعی یا حمله ای بودن تیم هست. در نتیجه اگه مربع قرمز رنگ رو فعال کنیم تیم کاملا هجومی میشه همچنین اگه آبی رو فعال کنیم تیممون حالت تدافعی پیدا میکنه و سایر رنگها هم حالات مابین این دو حالت رو کنترل میکنه. برای فعال کردن سایر رنگها ابتدا دکمه ی L2 رو نگه داشته حالا با استفاده از دکمه های R1 و R2 میتونیم رنگهای دیگه رو جایگزین کنیم.

سوال : بیسواد! اینا که مربع نیستند همشون مستطیل شکلن. مگه تو دبستان اینارو بهت یاد ندادن؟

حالا خودتون قضاوت کنید موندم جواب این سوالو چطوری بدم!

1۸) دروازبان آویزان بر تیرک!

البته این ترفند فقط جنبه ی نمایشی داره و به هیچ درد دیگه ای نمیخوره . با این ترفند دروازبان تیرک افقی رو با دستاش میگیره و خودشو آویزون میکنه! برای این کار ابتدا به وسیله ی دکمه های R3 + R1 فلش رو بیارین روی سر دروازبان . اگه متوجه نشدین نحوه ی آوردن فلش روی سر دروازبان رو در ترفند شماره ی 4 کامل توضیح دادم. بعد از این کار دروازبان رو دقیقا روی خط دروازه قرار بدین حالا یکبار دکمه ی مربع فشار داده و کمی نگه دارین تا تا دروازبان آویزون تیرک بشه.برچسب ها: ترفندpes10، ترفند های pes10، ترفندهای pes10، ترفند های pes2010،

نظرات: نظرات


اخرین مطالب

بیست تمپابزار فتوشاپتصاویر وکتوردانلود نرم افزار گرافیکآموزش فتوشاپکاغذ دیواریپوسته و قالبقالب بلاگفا قالب پرشین بلاگقالب میهن بلاگکد و اسکریپت