تبلیغات
سیو#ترینر#معرفی واخبار تمام بازی ها 

<-BlogDescription->
پیش نمایش Dragon Age II

http://www.thegameheadz.com/Portals/0/Page-Thumbs/dragon-age-2-trailer-still.jpg
در ادامه مطلب
زمانی که اکثر بازی های RPG رو به آسان شدن می رفتند و دیگری اثری از مولفه های ثابت و اصلی بازی های نقش آفرینی در بازی هایی که با این سبک ساخته می شدند نبود ، اکثر شرکت ها و استودیوی های سازنده سعی می کنند بازی ها را ساده تر کنند و اکشن آن را بیشتر کنند تا هم طرفداران بیشتری را جذب کنند و هم فروش و سود بیشتری را از آن خود کنند.
نمونه بارز آن را می توان در
Mass Effect 2 نیز مشاهده کرد. اما در همین دوره BioWare توانست با بازی Dragon Age : Origins همه را غافل گیر کند و یک بازی عامه پسند روانه بازار کند که ساخت آن چیزی در حدود 5 سال به طول انجامید. DA:O به این دلیل عامه پسند بود که هم مخاطبانی که از بازی های سخت خوششان نمی آمد می توانستند بر روی درجه آسان بازی را به پایان برسانند و از داستان آن لذت ببرند و هم بازی کنان Hardcore می توانستند بر روی آخرین درجه سختی با سخت ترین باس های بازی سروکله بزنند و از آن لذت ببرند.
آخرین درجه سختی واقعا تخیلی بود و در صورتی که یک RPG باز حرفه ایی باشید میتوانید با آن دست و پنجه نرم کنید. DA:O یک نقش آفرینی کلاسیک بود که توانست با معرفی دنیایی جدید ، داستان و روایت فوق العاده به علاوه صدها ساعت گیم پلی لذت بخش بازیکنان را سرگرم کند و به یکی از بهترین بازی های RPG سال 2009 تبدیل شود.
تنها مشکل بازی را می توان وجود برخی مشکلات گرافیکی در بازی را نام برد.
BioWare تاکنون DLCهای زیادی برای این بازی منتشر کرده که برخی از آنها از نسخه اصلی ضعیف تر و برخی دیگر اطلاعات بیشتری از داستان بازی را به بازیکن می داد. در کل BioWareبا Dragon Age توانست بگوید که هنوز می توان یک عنوان با رعایت استانداردهای نقش آفرینی ساخت.
اما آیا Dragon Age II نیز از فرمول موفقیت خود در نسخه اول پیروی خواهد کرد ؟

http://www.techday.co.nz/assets/static/images/news_image/dragon_age_ii_main.png

BioWare این بار ریسک بزرگی کرده است ، آنها تمام مکانیزم های نسخه اول را زیر پا گذاشته و Dragon Age II یک بازی کاملا متفاوت نسبت به نسخه اول خواهد بود.
Mark Dara در مورد DAII گفته است بازی نسبت به نسخه اول از هر لحاظ که فکرش را بکنید پیشرفت کرده و گسترده تر شده است ، اما این طور که از شواهد و ویدئوها پیداست بیشترین چیزی که در بازی پیشرفت به سزایی داشته اکشن بازی است! هماننده Mass Effect 2 که برخلاف نسخه اول بر اکشن و درگیری های سریع و پرزدوخورد تمرکز کرده بود هم اکنون نوبت به DAII رسیده است تا از این موهبت الهی استفاده کند! اما این طور که پیداست سازندگان بیشتر از Call of Duty الهام گرفته اند زیرا می توانید سلاح اصلی Hawke شخصیت اصلی بازی را یک عدد AK47 فرض کرده و دشمنان خود را به رگبار Magic ببندید! بدک نبود اگر از سیستم کاور گیری Gears of War نیز در بازی استفاده می شد ؟!!

http://3.bp.blogspot.com/_3-lp9LSEwAA/TKykQJNmrII/AAAAAAAAAsk/TS4otdSKHNk/s1600/dragon-age-ii-pc-015.jpg

در
DA:O انتخاب شخصیت اصلی به عهده خوده بازیکن بود و همچنین می توانستید نژاد ، جنسیت ، چهره و ظاهر کاراکتر و همینطور مهارت ها بازی را به دلخواه تنظیم کرده و سپس داستان را پیش ببرید.
اما در
DA II بازی را در نقش قهرمانی افسانه ایی به نام Hawke از نژاد انسان ها آغاز خواهید کرد و فقط قادرید جنسیت او را انتخاب کنید و خبری از نژادهای مختلف مانند الف یا جادوگرها خبری نیست.البته شخصیت Hawke از صداگذاری کاملی برخوردار است تا داستان بازی سینمایی تر روایت شود.
یکی از بزرگ ترین تغییراتی که نسبت به نسخه اول صورت گرفته نحوه روایت داستان است. در طول پیشروی در بازی ماجراهای
Hawke توسط روای کوتوله ایی به نام " واریک " نقل می شود ، بنابراین در این حالت سناریوی اصلی بازی در قالب داستانی در داستان دیگر طراحی شده است که اتفاقات اصلی توسط واریک بازگو خواهند شد. البته سراسر بازی این گونه یکنواخت نخواهد بود و گاهی اوقات نیز داستان به زمان حال بازمی گردد و واریک را نشان می دهد که در حال بزگو کردن قصه Hawke برای دختری به نام " کاساندرا " است که علاقه زیادی به ماجراهای هاوک دارد.
البته لحن بازگو کردن داستان از زبان واریک نیز اغراق آمیز کار شده است.اگر وقایع داستانی شماره اول اطلاع داشته باشید می دانید که در شماره اول حادثه ایی به نام Blight باعث شد تا نیروهای تاریکی و Darkspawnها به مناطق و سرزمین های مختلف حمله می کردند و ما در قالب یک Grey Warden به مقابله با این نیروها می پرداختیم. Hawke شخصیت اصلی بازی فردی است که از شهری به نام Lothering که توسط نیروهای Darkspawn مورد حمله و نابودی قرار گرفت جان سالم به در برده است و پس از آن به سمت شمال فرار می کند و ماموریت دارد تا اطلاعات زیادی از قهرمانی به نام Kirkwall کسب کند ...
هنوز جزئیات بیشتری از بازی توسط
BioWare فاش نشده است ، داستان DAII مربوط به اتفاقاتی است که در طول 10 سال برای Hawke اتفاق می افتد ، در طول بازی با تصمیمات و انتخاب های متفاوت می توان سرنوشت Hawke را تعیین نمود.
شاید تنها نقطه ضعف نسخه اول بازی گرافیک متوسط رو به بالای آن باشد ، که البته این مولفه عامل مهمی برای عناوین RPG به حساب نمی آیند اما با این حال در نسخه دوم گرافیک بازی و جلوه های بصری پیشرفت شایانی داشته است. طراحی و جزئیات کاراکترها بهتر شده است و هم چنین صدای لحن صحبت کردنشان در گروه های مختلف متفاوت کار شده است ، برای مثال نیروهای خیر صدای آرامی دارند و نیروهای شر با لحن تند و صدای کلفت تری صحبت می کنند.افکت خون و پخش شدنش نسبت به گذشته طبیعی تر شده و سلاح ها یا جادوها اثرپذیری بیشتری بر روی دشمنان دارند.
یکی از دیگر بخش هایی که دستخوش تغییرات شده است ( بهتر است بگوییم کدام بخش تغییر نکرده است! ) سیستم
Level-Up است و بر خلاف گذشته که آپگریدها و ارتقاها به صورت خطی انجام می شد در DAII این سیستم به صورت شاخه ایی خواهد بود ، بنابراین در صورتی که بازیکن از حملات و فنون انتخاب شده اش ناراضی باشد می تواند بدون بازگشتن به Level قبلی مهارت های دیگری را انتخاب کند.
مسئولان BioWare طی اعتراضاتی که هواداران نسبت به بازی داشته اند گفته است ، Dragon Age II برای هواداران نسخه اول نیز لذت بخش خواهد بود! Robyn Theberge در مورد نسخه های کنسولی بازی گفته است شما در این قسمت از منوی تاکتیک ها برخودارید و می توانید کاراکتر خود را انتخاب کرده و با فرمان دادن به او به دشمنان حمله کنید. وی گفته تفاوت نسخه های کنسولی و PC بیشتر از نسخه قبلی خواهد بود و نسخه های کنسولی از اکشن بیشتری برخوردار هستند ، وی دلیل همه این عوامل را جذب مخاطب بیشتر و فروش بیشتر می داند.
با همه این صحبت ها بازی تاکنون اصلا مورد توجه
RPGبازان و به خصوص طرفدارن نسخه اول قرار نگرفته است ، حذف نژادهای مختلف ، ساختن کاراکتر مورد نظر به صورت دلخواه ، حذف بسیاری از مولفه های اصلی نسخه اول و ... همه از مواردی است که موجب شده تا Dragon Age که یکی از سخت ترین و لذت بخش ترین بازی های سال گذشته بوده است به یکی بازی ساده یا حتی پوچ تبدیل شود.باید منتظر ماند تا ببینیم Dragon Age II تا چه مرزی پیش خواهد رفت و عکسل العمل هواداران آن چه خواهد بود...

http://www.gameguru.in/img/dragon-age-2-01.jpg

Dragon Age II: BioWare Signature Edition

این نسخه در اختیار کسانی خواهد بود که تا قبل از تاریخ یازدهم ژانویه بازی را پیش خرید کرده باشند و این امکانات را نیز به صورت رایگان دریافت خواهند کرد :
نسخه اصلی بازی Dragon Age II
یک شخصیت قابل بازی جدید و ماموریت ها و مراحل بیشتر
Digital Soundtrackهای بازی در قالب لوح فشرده
سلاح های جدید : Adder of Antiva که یک کمان است ، Might of Sten یک شمشیر جدید ، Apostate's Courage عصایی با جادوهای جدید تر و همین طور یک سپر به نام Seeker's Bulwark از جمله سلاح های اضافه این نسخه هستند.


نظرات: نظرات


اخرین مطالب

بیست تمپابزار فتوشاپتصاویر وکتوردانلود نرم افزار گرافیکآموزش فتوشاپکاغذ دیواریپوسته و قالبقالب بلاگفا قالب پرشین بلاگقالب میهن بلاگکد و اسکریپت