تبلیغات
سیو#ترینر#معرفی واخبار تمام بازی ها 

<-BlogDescription->
مبارزه آخر

هری پاتر (Harry Potter) قطعا یکی از معروف ترین شخصیت های دهه اخیر است. کتاب های هری پاتر آنقدر مورد توجه قرار گرفت که اکنون این شخصیت را به راحتی می توان خارج از کتاب هم دید. ساخت فیلم ها و بازی های کامپیوتری مختلف به محبوبیت این شخصیت کمک زیادی کرد. فیلم هایی که بر اساس این کتاب ها ساخته شده اند جزو پر فروش ترین ها بوده اند و به همین دلیل EA هم بازی را بر اساس این فیلم ها می سازد. بازی هایی که بیشتر از کتاب به فیلم وابسته هستند و فیلم را در قالب یک بازی روایت می کنند. زمانی که ساخت دو فیلم از روی کتاب آخر هری پاتر تایید شد، EA هم بازی آخر را به دو قسمت تقسیم کرد تا همزمان با عرضه هر نسخه از این فیلم، یک بازی هم عرضه کند. با توجه به اینکه قسمت اول این فیلم هم اکنون اکران شده، شاهد عرضه نسخه اول بازی آن نیز هستیم.

ادامه در قسمت ادامه مطلب

داستان


داستان بازی روند کلی جلد هفتم سری کتاب های هری پاتر را دنبال می کند. هری به دنبال پیدا کردن Horcruxesها از مدرسه Hogwarts خارج شده و با دوستان همیشگی اش رون ویزلی (Ron Weasley) و هرماینی گرینجر (Hermione Granger) راهی ماموریت بسیار خطرناکی می شوند که در هر لحظه آن مرگ انتظار آن ها را می کشد. داستان کتاب هفتم بسیار هیجان انگیز و زیبا است، اما در بازی اصلا خوب روایت نشده و بسیار سرسری از ماجراهای مختلف عبور می کند. بازی مانند فیلم نتوانسته هیجان خوبی را در صحنه های اکشن و هیجان انگیز به وجود بیاورد و از همین مسئله بازی را برای کسانی که فیلم یا کتاب آن را دیده و خوانده باشند، کسل کننده می شود. واقعا می شد با کمی کار روی صحنه های اکشن بازی و نمایش بهتر آن ها هیجان بازی را بسیار بهتر کرد و به بازی کشش لازم را داد. اما متاسفانه به این بخش توجه خاصی نکرده اند.

گرافیک


در نسخه های قبلی که بازی در مدرسه Hogwarts دنبال می شد، با گرافیک بهتری نسبت به این بازی روبرو بودیم. متاسفانه با عوض شدن محیط بازی شاهد افت شدیدی در گرافیک بازی هستیم. بافت های بازی بسیار بی کیفیت هستند. دورنماهای بازی از عکس های بسیار بی کیفیتی تشکیل شده اند. در همان مرحله ابتدایی بازی که پرواز با موتور سیکلت پرنده هاگرید (Hagrid) است، با این مسئله روبرو خواهید شد. طراحی بد ابر و محیط های دور به شدت در این قسمت مشخص می شود. طراحی شخصیت های بازی در سطح خوبی قرار دارد و می توان آن را از قسمت های خوب این قسمت نام برد. اما در این قسمت تنها صورت هری است که بسیار بد طراحی شده و شباهت زیادی به بازیگر اصلی آن ندارد. این در حالیست که صورت دیگر شخصیت های بازی در سطح قابل قبولی طراحی شده اند. ضبط حرکات (Motion-Capture) خوبی برای شخصیت ها در این بازی استفاده نشده و حرکت ها چندان نرم و روان نیستند. میان پرده های بازی از جنس خود بازی هستند، اما کیفیتی به مراتب پایین تر از بازی را دارند. در کل گرافیک بازی به جز طراحی خوب شخصیت های اصلی داستان نکته مثبت دیگری را در بر ندارد.

موسیقی/صداگذاری


مانند سایر بازی ها، از صدای بازیگران اصلی فیلم برای صداگذاری روی شخصیت های بازی استفاده شده، اما صداگذاری ها در سطح خوبی نیستند. در صحنه های مختلف بازی، بخصوص بخش هایی که بازی روند اکشن به خود می گیرد، با صداگذاری ضعیفی روبرو می شویم. دیالوگ ها به شدت بی احساس روایت می شوند. همچنین عدم وجود دیالوگ های متنوع در طول بازی باعث شده که دیالوگ های تکراری زیادی را بشنوید. موسیقی بازی هم چندان جالب نیست. موسیقی هماهنگی خوبی با برخی از مکان ها ندارد و همین مسئله جو بازی را خراب کرده است. عدم تنوع موسیقی های ساخته شده برای بازی نیز به یکی از جدی ترین مشکلات این قسمت تبدیل شده است. قسمت صداگذاری بازی یکی از بخش هایی است که در آن تنوع زیادی به کار نرفته است و چند افکت صوتی خاص در آن به شدت تکرار می شوند. بخش صداگذاری و موسیقی بازی اصلا انتظارها را برآورده نکرده است.

گیم پلی


با توجه به تغییرات کلی بازی سیستم گیم پلی نیز دست خوش تغییرات زیادی شده است. گیم پلی این نسخه بیشتر شبیه یک بازی اکشن-ماجراجویی شده که قسمت های معمایی در آن وجود ندارند. همانند نسخه های گذشته در این بازی، می توانید از جادوهای مختلف استفاده کنید و دشمنان را به روش های مختلف از بین ببرید. سیستم مبارزه بازی همانند اکثر بازی های اکشن سوم-شخص طراحی شده است. پناه گیری یکی از نکات بسیار مهمی است که در این بازی باید به آن توجه کنید. این سیستم گیم پلی در کنار حالت های مختلف مبارزه هیجان خوبی به بازی بخشیده است و یکی از ارکان نجات دهنده این بازی به شمار می رود. بازی به شدت خطی دنبال می شود و شما مسیر دومی برای ادامه بازی پیش رو ندارید. کنترل بازی روی PC و PS3 به صورت استاندارد طراحی شده، اما روی Xbox 360 علاوه بر اینکه می توان بازی را به وسیله کنترلر معمولی بازی کرد، می توان آن را به وسیله Kinect هم ادامه داد. با استفاده از Kinect می توانید با حرکت دست وردهای مختلفی را اجرا کنید و بازی را پیش ببرید. استفاده از Kinect باعث شده که حداقل گیم پلی بازی روی کنسول Xbox 360 کمی جذاب تر بشود. هوش مصنوعی به کار رفته برای دشمنان اصلا خوب نیست و بیشتر در حد و اندازه های میگوی سوخاری است! دشمنان به زحمت از جادوهای شما جاخالی می دهند و شما می توانید به راحتی آن ها را از بین ببرید. همینطور بازی در حالت دو نفره بسیار راحت تر می شود و می توانید دشمنان را بسیار سریع تر از بین ببرید. تنوع مرحله ها خوب است و شما در مکان های مختلفی به مبارزه با نیروهای تاریکی خواهید پرداخت. اما همانطور که گفته شد، روایت بد مرحله ها و گذشتن از جزئیات داستانی از هیجان بازی بسیار کم کرده است. البته می توان گفت که گیم پلی اکشن بازی باعث شده که بیشتر تمرکز بازیکن به این قسمت باشد و کمتر به سایر قسمت ها توجه کند.

نتیجه گیری


این بازی را نمی توان یک عنوان خوب در سطح فیلم یا کتاب نام برد. داستان بازی بسیار بد در بازی روایت می شود. گرافیک و صداگذاری بازی در سطح خوبی نیست و تنها گیم پلی بازی است که این بازی را از یک شکست کامل نجات داده است.برچسب ها: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1، Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1، Harry Potter and the Deathly Hallows:، Harry Potter and the Deathly Hallows، بازیHarry Potter and the Deathly Hallows: Part 1، بازی Harry Potter and the Deathly Hallows: Part1، بازی Harry Potter and the Deathly Hallows Part1، Harry Potter، Harry Potter7، Harry Potter 7، بازی Harry Potter7،

نظرات: نظرات


اخرین مطالب

بیست تمپابزار فتوشاپتصاویر وکتوردانلود نرم افزار گرافیکآموزش فتوشاپکاغذ دیواریپوسته و قالبقالب بلاگفا قالب پرشین بلاگقالب میهن بلاگکد و اسکریپت